

Laatste keer tentoonstelling Leven met de Lekdijk plus excursie naar Dijkhuis
30 maart - 11:00 am tot 4:00 pm
| Toegang is vrij. Vrijwillige bijdrage zeer welkomOp zondag 30 maart van 11.00 tot 16.00 uur is museum Dijkmagazijn De Heul aan de Provincialeweg 70 in Schalkwijk weer geopend. De tentoonstelling “Leven met de Lekdijk Bovendams” is dan voor de laatste keer te zien. Door foto’s, voorwerpen en kaartmateriaal wordt het leven met de Lekdijk, diverse overstromingen en het werk van het Hoogheemraadschap van de Lekdijk Bovendams (1323-1970) in beeld gebracht.
Voor bezoekers van het museum is er bovendien de unieke kans om een bezoek te brengen aan het naastgelegen Dijkhuis. Dat was tot 1970 het hoofdkwartier van het Hoogheemraadschap en dus geen openbaar gebouw. Er is ruimte voor vier groepen van ongeveer tien personen en “vol is vol”. Deelname uitsluitend via aanmelding in Museum Dijkmagazijn De Heul. De vertrektijden vanaf het museum zijn half twaalf, één uur, kwart over twee en half vier.
In het museum is nog veel meer te zien. Onder andere over de zes geallieerde militairen waarvan de lichamen in 1944 en 1945 werden gevonden in de uiterwaarden van de Lek. Vijf van hen liggen nog steeds begraven in Schalkwijk of Tull en ’t Waal.